Kolagen NTC ratunek dla suchej skóry

by - 12:00

Jesień i zima to bardzo ciężki okres dla naszej cery...szczególnie dla posiadaczek suchej skóry.
Jak pewnie wiecie ja należę do tego grona i teraz walczę z przesuszeniem w zupełnie inny sposób niż zwykle.
Zawsze polegałam na serum odżywczym i kremach..teraz za stan mojej skóry odpowiedzialny jest Kolagen NTC ( nanotropocollagen ) 

Właściwości kolagenu według producenta:
  • NTC skutecznie spowalnia proces starzenia się skóry. Dodatkowo NTC zawiera kwas hialuronowy, który jest odpowiedzialny za wygładzanie zmarszczek
  • NTC ma zdolność przenikania w głębsze partie skóry, gdzie uzupełniając braki tropokolagenu i kwasu hialuronowego głęboko nawilża i poprawia gospodarkę wodną skóry
  • NTC poprzez nawilżanie skóry poprawia komfort higieny, a dzięki niskiemu pH tworzy ochronne środowisko
  • NTC aktywnie wspomaga walkę z cellulitem – tropokolagen utrzymuje strukturę komórek tłuszczowych, przez co widocznie eliminuje „pomarańczową skórkę”
  • NTC wspiera zwalczanie rozstępów – odpowiada za wygładzanie czerwonawych blizn dzięki czemu rozstępy są mniej widoczne
  • NTC wyrównuje koloryt skóry i niweluje przebarwienia – zwłaszcza cery dojrzałej, dzięki połączeniu tropokolagenu z melaniną
  • NTC dzięki zawartości tropokolagenu przyspiesza gojenie się ran, a porządkując włókna kolagenowe zmniejsza widoczność blizn
Ja skupiłam
się na pielęgnacji twarzy choć chętnie sprawdziłabym działanie w przypadku cellulitu, ale szkoda mi tego małego opakowania, a mam co smarować ;)

Kolagen stosuję się na oczyszczoną i wilgotną skórę wykonując masaż przez ok.5 min. do wchłonięcia się produktu.
Kilka razy na początku nałożyłam go bez masowania i odczuwałam efekt mocnego ściągnięcia skóry co nie było zbyt przyjemne.
Po konsultacji okazało się, że woda i masaż muszą nam towarzyszyć za każdym razem i wtedy zupełnie nie czuć efektu ściągnięcia, a i samo działanie kolagenu jest wtedy dużo lepsze.Poprzez masaż z wodą kolagen NTC przenika do skóry właściwej gdzie następuje odnowa komórek, a za nawilżenie odpowiada kwas hialuronowy.
Nie należy mieszać go z kremami,bo zakleją nam skórę i kolagen nie przeniknie do głębszych warstw skóry gdzie ma działać dlatego stosujemy go samodzielnie.
Kiedy nakładam kolagen na noc rano budzę się ze skórą tak nawilżoną , że mogłabym pominąć poranne nakładanie kremu, ale trzeba się pilnować i dbać o skórę.
Jakieś 40-60 min po aplikacji kolagenu możemy nałożyć krem, ale musimy uważać aby jego skład był bez związków cynku, kwasów owocowych i salicylowych, ceramidu, siarki, cytokinu iretinolu ponieważ niwelują one działanie kolagenu.
Na pochwałę zasługuje skład, który nic przed nami nie ukrywa, jest krótki i konkretny.
Skład: woda, kolagen, kwas mlekowy, kwas hialuronowy


Kolagen ma konsystencję gęstego żelu , którgo odpowiednią ilość dozuje nam pompka.
Całość zapakowana jest w szklaną buteleczkę o pojemności 50ml.

Na chwilę obecną jestem bardzo zadowlona z efektów , bo skóra która jest faktycznie dobrze nawilżona wygląda zawsze lepiej. Wszelkie mimiczne zmarszczki są mniej widoczne, a skora robi się coraz bardziej elastyczna. Jestem bardzo ciekawa efektów po pełnej kuracji.
Pochwalić jeszcze muszę sklep. Kolagen przyszedł do mnie w dużym kartonie wypełnionym po brzegi styropianem chroniącym kolagen przez zmianami temperatury, na którą jest wrażliwy i przed ewentualnymi uszkodzeniami paczki przez kuriera.
Pierwszy raz spotkałam się z takim dbaniem o szczegóły.
Słyszałyście już o tym produkcie?Ja do tej pory ograniczałam się do masek kolagenowych w płatach, ale tu efekty są dużo lepsze i bardziej długotrwałe.

 

You May Also Like

0 komentarze

TAGI